Zašto je Natalijina ramonda u Srbiji simbol Dana primirja?

Ostavite komentar


  1. Dan pobede! Uz ogromne žrtve i civila koje su nekako zatrpane nekim drugim pričama. Zbog zločina na civilima u Mačvi i dolini Jadra je Arčibald Rajs došao u Srbiju. Vešanje na Terazijama je iz tog doba. Neko nam je polako isprao mozak da je ako se priča o tome neki šovinizam koji su plitkoumnima šešelj i nepojmnik nametnuli kao nacionalizam.
    Večna slava onima čiji smo potomci kojih nismo dostojni kao ni slobode koju su nam izvojevali!

  2. Izbor tog cveta za simbol Dana primirja predstavlja tipičan primer povratnog konstruisanja i zloupotrebe u oblasti kulture sećanja.

  3. Moze li neko da napise od kada tacno datira ta nasa tradicija nosenja ovog cveta na reveru tokom 11.novembra?

  4. Cudno. U tekstu ni reci o briljantnim pobedama srpske vojske u Velikom ratu, o Vaskrsu Srbije. Drugovi, ovi tekstovi moraju biti ozbiljniji.

  5. U Velikom ratu srpsku vojsku su vodili kralj Petar i princ Aleksandar Karadjordjevic, pa bi bilo suvislije da cvet bude Ramonda serbica. Zasto cvet po Nataliji Kesko, koja je bila udata za jednog Obrenovica, a zivot zavrsila kao katolikinja izvan Srbije?

  6. Dan pobede! Kakav bre dan primirja. Sa nacistima više neće biti primirja kao 1918 i 1945. Ukrajina može samo kapitulaciju da potpiše. Sa zapadom nikakva primirja pa za jedno 30-40 godina opet nož u leđa.

Ostavite komentar


Život

Naslovna strana

Naslovna strana za 17. decembar 2024.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Živko Gocić, vaterpolista

Danas volim zato što je objektivan i zato što u njemu pronalazim sve informacije koje su mi potrebne na dnevnom nivou.