Ili kada mafin postane kapkejk. Da li znate koja je razlika između mafina i kapkejkova? Meni nije važan naziv i često ih pogrešno nazivan, ali ne marim. Mafin je oblik kolača, pečen u modli za mafine.
Testo/smesa može biti po izboru. Kada mafin izvadite iz rerne, on predstavlja gotov kolač. Ne treba više ništa raditi oko njega. Ukoliko odlučite da mafin dekorišete na bilo koji način – da na vrh stavite neki krem, ukrase od šećera ili fondana, dobićete kapkejk.
I eto tako, mafin postaje kapkejk kada dobije „kapicu“, a kapkejk postaje mafin kada mu skinete kapicu.
A možete napraviti i pola-pola, za svačiji ukus po nešto. Kombinacija čokolade i pomorandže daje dobro poznat ukus.
Čoko – oranž mafini, sastojci:
3 jajeta
170 g šolja šećera
1 šolja jogurta
2/3 šolje ulja
200 g brašna tip 400
1 kesica vanilin šećera
1/2 kesice praška za pecivo
1 pomorandža (rendana kora)
100 g lomljene ili rendane čokolade
*šolja/čaša je od jogurta
Priprema:
Umutite jaja i šećer. Potom dodajte ulje, jogurt, brašno, prašak za pecivo i vanilin šećer. Umutite još jednom. Na kraju umešajte čokoladu i koricu od pomorandže. Pleh za mafine obložite papirnim korpicama i punite ih oko 2/3. Mafine pecite na 170-180 stepeni 20-tak minuta.
Ukoliko želite da imate ravniju površinu, mafine prvo pecite na 150 stepeni (15-tak minuta), a potom na 180 stepeni (10-tak minuta).
Količina je dovoljna za 14-18 mafina. Dekoracija po želji.
Piše Kristina Gašpar, autorka bloga Domaćica za vas. Kristina je tvorac mnogobrojnih recepata koji su svoje, zasluženo mesto, pronašli i u cenjenim štampanim izdanjima.
Na “blogerskoj” sceni Srbije, mnogi su je prepoznali po tome što se razlikuje svojim fotografijama. Mnogi, u isto vreme, ne veruju da fotografije izrađuje sama, i to najčešće jednim, prilično starim modelom pametnog telefona. Posebnu pažnju privlače njeni veganski i vegetarijanski recepti.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.