Nokia 8600: Serija osam je kod Nokije uvek predstavljala optimalne mogućnosti u luksuznom pakovanju. Tu tradiciju nije narušila ni poslednja zvezda, 8600 Luna. Spoljašnjost od plemenitog metala sjajno crne boje privlači poglede, a dve srebrne linije razbijaju „monoton“ dizajn. Cela površina je ravna i glatka, sa izuzetkom udubljenja ispred ekrana gde se nalaze navigacioni i kontrolni tasteri.

Nokia 8600: Serija osam je kod Nokije uvek predstavljala optimalne mogućnosti u luksuznom pakovanju. Tu tradiciju nije narušila ni poslednja zvezda, 8600 Luna. Spoljašnjost od plemenitog metala sjajno crne boje privlači poglede, a dve srebrne linije razbijaju „monoton“ dizajn. Cela površina je ravna i glatka, sa izuzetkom udubljenja ispred ekrana gde se nalaze navigacioni i kontrolni tasteri. Dizajn prati model 8800 – tastatura se krije ispod metalnog poklopca. Otvara se, suprotno ustaljenim navikama, podizanjem celog telefona nagore, umesto spuštanjem poklopca nadole. Težina od 140 grama potvrđuje da nije reč o igrački. To se oseća kada treba da se otvori numerička tastatura. Jače zategnut feder plus velika težina telefona pri ovoj operaciji traže malo više napora, tako da mogu da zbune pri prvom pokušaju. Otvaranjem tastature, uključuje se displej i pozadinsko belo svetlo na tasterima. Oštrina ekrana prosto bode oči. Rezolucija displeja je najzad dobro iskorišćena. Na ikonama se vidi mnogo više detalja, te QVGA rezolucija nije uzalud potrošena. Specifične teme na ovom telefonu momentalno privlače pažnju. Postoje četiri i svaka je urađena do poslednjeg detalja i ništa nije prepušteno slučaju. Toliko su privlačne da ćete se uhvatiti kako ih menjate tek da bi ponovo videli ostale teme. Uz teme su stigle i melodije koje su isto drugačije od dosad slušanih: nežne, blage, a ipak dovoljno čujne da bi vam skrenule pažnju da ne propustite obavezu zbog koje sviraju. Naravno da su i teme i melodije zaštićene i da se ne mogu kopirati.
Zbog izuzetno dobrog ekrana, fotografije koje Luna napravi izgledaju da su bolje nego što zapravo jesu. To se može primetiti tek kada se one prebace na računar, kada se mogu videti u pravom svetlu. Ipak je u pitanju prosečan foto senzor od 2 MP kao što se može sresti kod ostalih Nokija.
Ono po čemu je ovaj luksuzni telefon specifičan, je poklopac tastature koji je napravljen od zatamljenog stakla. Šteta što se to retko može videti, jer čim se poklošac digne gore, svetlo na numeričkoj tastaturi se isključi. Ako se tada koriste navigacioni tasteri svetlo se i dalje ne pali. Otkud onda verovati Nokijinoj specifikaciji da je poklopac providan? U prvim minutima stendbaj režima, osvetljenje tastature se na kratko upali!
Pakovanje 8600 je vrlo bogato. U kutiji smo zatekli bateriju, punjač, USB kabl, disk sa softverom, papirno uputstvo, lančić za telefon, konvertor, krpicu za brisanje, kožnu torbicu i naravno sam telefon. Umesto memorijske kartice, ili bar slot za istu, Nokia 8600 ima sopstvenu memoriju od 128 MB. Baterija traje oko tri dana bez slušanja radija ili muzike. Svi kablovi imaju jedinstven kraj, mikro USB, čime je Nokia svela izlaze iz telefona samo na jedan. Prednost koja se time dobija se gubi kada postoji potreba da se u isto vreme sa telefonom radi više stvari, kao npr. punjenje baterije i slušanje muzike. Umesto da su i slušalice sa mikro USB ulazom, one su sa 2.5 milimetarskim krajem i koriste konvertor koji dolazi u pakovanju.
Nokijina serija osam nikad nije nudila maksimalne mogućnosti jer to i nije potreba njene ciljne grupe. Kod nje je bitno da razgovori teku glatko is da je konstrukcija telefona kvalitetna i trajna. Luna ovo ispunjava bez problema, a gratis daje još mnogo toga što će dodatno impresionirati njene kupce.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari